Ozonowanie

Infolinia: +48 797 670 700

Ozonowanie powietrza Ozonowanie klimatyzacji Ozonowanie samochodu Ozonowanie pomieszczeń Dezynfekcja Ozonem Ozonowanie Myszków, Zawiercie, Częstochowa, Śląsk
Ozonowanie

Dlaczego warto nam zaufać?

Fresh Air to firma zajmująca się kompleksowo dezynfekcją pomieszczeń oraz pojazdów przy użyciu ozonu.

Zapewniamy profesjonalną i rzetelną usługę ozonowania na terenie całej Polski. Zatrudniamy osoby odpowiedzialne, posiadające odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie.

Ozonowanie

Kontakt z naszą firmą

Fresh Air

ul Kościelna 5a/1

42-300 Myszków

Telefon: +48 797 670 700

E-mail: biuro@ozonowanie-24.pl

Formularz kontaktowy

O ozonie

Czym jest ozon?

Ozon, czasami nazywany aktywowanym tlenem (o3) zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa jak tlen, którym oddychamy. Ozon jest drugim co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi, jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Interesujące jest to, że ozon występuje naturalnie w środowisku głównie jako skutek uderzenia błyskawicy, które występują w trakcie burz. Świeży zapach jaki zauważamy po burzy jest najczęściej efektem naturalnego wytworzenia ozonu. Ozon powstaje także w wodospadach. Jednakże najwięcej słyszy się o ozonie w kontekście warstwy ozonowej naszej planety. W niej ozon jest wytwarzany przez promienie ultrafioletowe słońca, chroniąc nas przed ich szkodliwym wpływem.

Jak działa ozon?

Mimo tego, że ozon działa bardzo silnie to ma bardzo krótki cykl życia. Kiedy ma styczność z bakteriami, wirusami czy też zapachami dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic ani bakterie ani zapach, jedyną pozostałością jest czysty tlen. W dodatku przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny, wiemy to opierając się na tym, że codziennie jesteśmy poddawani wpływowi ozonu zawartego w powietrzu, którym oddychamy i jego różnym stężeniom powstałym w wyniku naturalnych reakcji w powietrzu lub podczas jazdy w dużym korku. Ten wpływ ozonu nie wywiera na nas żadnego efektu oprócz wyczuwalnego zapachu. Właśnie siła tego zapachu jest mechanizmem bezpieczeństwa „wbudowanym” w ozon.

Ozon a bakterie?

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest w dużym stopniu przez trwałą błonę. Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii co prowadzi do jej całkowitego rozpadu.

Co zwalcza ozon?

wirusy, bakterie chorobotwórcze oraz alergeny,

zarodniki pleśni,

różnego rodzaju uciążliwe zapachy,

zapachy po remontowe,

zapachy odzwierzęce,

zapach potu, bakterie, (kaski, odzież, rolki, obuwie narciarskie itd. ),

odór papierosowy,

roztocza,

grzyby (plechy i grzybnie),

owady i larwy.

 

ZABIEGI WYKONYWANE BEZ UŻYCIA CHEMII.

 GWARANTUJEMY 100% SKUTECZNOŚĆ I ZADOWOLENIE.

 

Co ozonujemy?

Poznaj ofertę naszej firmy.

Dowiedz się wiecej

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych i dla poprawy jakości naszych usług. Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.